Aktualności

Co dalej z RPO?

Po zaskakującym odwołaniu powszechnie szanowanej i cenionej dr Hanny Machińskiej, zastępczyni rzecznika praw obywatelskich, zapanowała kłopotliwa konsternacja. Instytucja rzecznika praw obywatelskich przeżywa w ostatnim czasie w Polsce kryzys.

Społeczne zaufanie do tego ważnego urzędu spada z roku na rok, a wybór dr. hab. Marcina Wiącka, który zapowiedział przekształcenie biura RPO w instytut badawczo-naukowy, to największe nieporozumienie ostatnich dziesięcioleci i porażka demokracji.

Doświadczenia wielu mieszkańców Katowic nie napawają optymizmem. Nad wątpliwymi „osiągnięciami i dokonaniami” pełnomocnik terenowej RPO w Katowicach dr hab. Aleksandry Wentkowskiej spuśćmy zasłonę wstydliwego milczenia.

Panie Rzeczniku! W Katowicach czekamy na zmiany. Proszę nie przekształcać biura RPO i jego terenowych przedstawicielstw w instytuty badawczo-naukowe. Jeśli chce się Pan rozwijać naukowo, to proszę złożyć rezygnację i zwolnić posadę RPO. Potrzebujemy rzecznika naszych praw, które są nagminnie naruszane i łamane, a nie kolejnej fasadowej dekoracji w tym nieprzyjaznym obywatelom, zdegenerowanym systemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *